Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy 2014

 

 

 

 

IX. Hanácká národní výstava psů v Brně

5. leden 2014

rozhodčí: Řehánek Petr

Rigoletto Dar Tibetu třída dorostu VN1

Zarien Dar Tibetu třída vítězů V1 CAC

Na tuhle výstavu jsem se doslova vyhrabala z postele. Dostala jsem příšernou virózu spojenou se zimnicí a moje příprava na výstavu se děla s vypětím všech sil. A protože se jen tak lehce nevzdávám, nakonec se jelo. Žádnej zázrak jsem nečekala, protože oba pejsky čekal boj se zkušenou chovatelkou. Navíc jsem čelila různým narážkám na velikost našeho Zarienka, ale byla jsem v klidu. Jako první šel do kruhu Rigoletto. Byla to jeho první výstava a k mé radosti šel jako hodiny, na stole se nechal pokorně prohlédnout a pan rozhodčí byl z něho nadšenej. Svého soupeře s přehledem porazil. Zarienek je zkušenej šampionek a i ten se předvel jak nejlíp uměl. I ten svého, ikdyž drobnějšího, soupeře porazil a já byla na vrcholu blaha. Tohle jsem vážně nečekala!!!

 

DUO CACIB Mezinárodní výstava psů Brno

22. únor 2014

rozhodčí: Kubeš Robert

Rigoletto Dar Tibetu: třída dorostu VN1

Zarien Dar Tibetu: třída vítězů V2 Res CAC

23. únor 2014

rozhodčí: Kruczek Jakub

Rigoletto Dar Tibetu: třída dorostu VN1

Zarien Dar Tibetu: rřída vítězů VD

Tato výstava bývá dost náročná, ale já se těšila na příjemnou změnu. Pejsky jsem si vymazlila, jak nejlíp dokážu a hurá do Brna. Dokonce i pejsci byli natěšení. V sobotu jsme měli českého rozhodčího a před námi spoustu buldočků a zmatky kolem zadávání titulů. Ale i tak jsme si s Martinem výstavu užívali. Rigolettko opět nezklamal a předvedl se v celé své kráse a Zarienek taky capkal jako o závod, ale na soupeře nestačil.S výsledkem jsem byla spokojená. V neděli posuzoval polský, mně nesympatický a příliš mladý rozhodčí. Oremcal Rigolettka, ale VN1 mu nakonec dal, ale Zarienka vyrazil s VD. Z posudku jsem se dozvěděla, že má divnou hlavu a krátkou šíji. Budiž, jeho názor... Tohle jsem za celých šest let od nikoho neslyšela, ale my umíme prohrávat, jak řekl můj zeťáček a bohatší o další zkušenost jsme spokojeně jeli domů.

 

Národní výstava psů Ostrava- Černá Louka

13. duben 2014

rozhodčí: First Rafal

Rigoletto Dar Tibetu: třída mladých V2

Do Ostravy jsem se docela těšila. Tentokrát s námi jela i Janča s Davídkem, tak jsem byla zvědavá, jak tohle všechno zvládnem. Každou výstavu prožívám s nadhledem a naprostým klidem, ale tentokrát se na mně projevila nervozita, kterou jsem nedokázala ovládnout. Nicméně Rigolettko se předvedl na jedničku, jen panu rozhodčímu se nezdála úprava srsti. Polský soupeř byl ale hezčí, tak mě prohra nevadí. Pro radost jsem si koupila nová luxusní vodítka, Ladynce saténový pelišek a upalovali jsme k domovu.

 

Klubová výstava Hlučín

10. květen 2014

rozhodčí: Grzegorz Robak

Rigoletto Dar Tibetu: třída mladých V1 CAJC, Klubový vítěz mladých

Opět jsme jeli směr Ostrava na klubovou výstavu do Hlučína. Ráno bylo zataženo a já měla obavy z deště. Výstava se konala venku ve sportovním areálu. Nakonec se počasí umoudřilo a vyklubal se krásný sluneční den. Účast byla velmi slabá( prý kvůli rozhodčímu) tři pejsci od nás, čtyři z Polska, ale nálada perfektní. Výstavu jsem brala s nadhledem a opravdu si ji užívala. A výsledek ? Třešnička na dortu? Vše dopadlo na jedničku. Pejsci byli úžasní, Davídek se vyblbnul, tak co dodat? SUPÉÉÉR !!!!!!!

 

7. ročník ZEMSKÉ KORUNY LANŠKROUN

8. červen 2014

rozhodčí: Petr Řehánek

Rigoletto Dar Tibetu: třída mladých V1, VTM

Do Lanškrouna jsem jela opět s Martinem a se všemi třemi pejsky. Je to kraj mého dětství, tak jsem se docela těšila. Byl krásný slunečný den, ale cesta do hor se mým miláčkům moc nelíbila. Bez úhony přežil jen Rigolettko.Výstava se konala v místním sportovním areálu. Venku se udělalo pořádný vedro, ale uvniř bylo fajn. Rigolettko se opět předvedl přímo ukázkově a od pana rozhodčího dostal vynikající posudek. Tentokrát jsme šli i do závěrečné soutěže. Jako kulturní program zvolili pořadatelé břišní tanečnice (hrůza, děs). Nejen to co předváděly bylo šílený, Riči z nich dostal třesavku a nebylo možný ho uklidnit. Nakonec se trošku vzpamatoval a v soutěži se dostal mezi prvních sedm pejsků, takže dobrý.

 

Oblastní výstava psů Náměšť na Hané

14. červen 2014

rozhodčí: Václavík M.

Rigoletto Dar Tibetu: třída mladých V1, VT

Do Náměště jezdím ráda a skoro pravidelně. Tentokrát jsem si výstavu jela užít se sousedkou (chovatelkou dobrmanů). Ale těšit se asi člověk nemá. Nejdřív nám bylo divný, že nemůžeme v zámeckém parku najít náš kruh. K našemu zděšení jsme zjistily, že nás vyhnali mimo areál na louku za zámkem. Čekalo nás neshrabené strniště s nerovným povrchem a hezky do kopečka. No hrůza!!! Po randálu, který udělala jedna chovatelka, vyběhla madam s hráběma a část sena odstranila. Rozhodčího Václavíka moc v lásce nemám a byla jsem připravená na jeho neomalený útok. Tentokrát jsem ho bez špatného úmyslu odzbrojila hned na začátku tím, že jsem mu se slušným pozdravem podala složku a nechala ho stát s nataženou rukou. Za hurónského smíchu okolí jsem se s mým óóó pardon vrátila a ruku mu podala. Tak a byla jsem jasná. Chtěl po mně jedno kolečko po strništi a vykřikoval po mně že nepotřebuje vidět běhat mě, ale psa. Lidi se přiblížili ke kruhu a čekali, co se bude dít. Tak dáme ještě jedno, ne- nečekala jsem  na odpověď a běžela druhý. V kruhu nebyl ani stolek a rozhodčí se snažil za každou cenu najít nějakou chybu. Rigolettka jsem just nezvedla a donutila Václavíka na kolena. Byl přímo brunátnej vzteky a já čekala, že nás vyrazí. NEVYRAZIL !!!!

 

INTERCANIS Mezinárodní výstava psů Brno

22. červen 2014

rozhodčí: Vondroš Otakar

Rigoletto Dar Tibetu : třída mladých V1 CAJC

Zarien Dar Tibetu: třída vítězů V2 Res. CAC

Příprava na tuhle výstavu začala dramaticky. Jelikož technické služby v Olomouci lajdácky posekly trávu, nedalo se s našema chlupáčkama téměř vyjít ven. Denně jsem jim z kožíšků vyšesávala osiny a pečlivě prohlížela pacičky. V sobotu ráno začal Zarienek kulhat a bylo zle. Levá přední packa mu hrozivě natekla a já musela na veterinu. Tak a je po výstavě. Naštěstí mám skvělého veterináře, který mu pacičku s citem ošetřil, Zrien dostal injekci od bolesti a antibiotika a prý do rána bude v pohodě. Ten lékař je snad kouzelník! Měl pravdu a my jsme v neděli mohli vyrazit. V Brně svítilo sluníčko a já si výstavu užívala. Oba pejsci se předvedli jak nejlíp dokázali a já jsem s výsledkem spokojená. Ještě jsme koupili Davídkovi krásný tričko s lvíčkem, Rigolettkovi nové vodítko, pokecali se známejma lidičkama a upalovali domů.

 

Moravskoslezská národní výstava psů Brno

28. září 2014

rozhodčí: Václavík M.

Rogoletto Dar Tibetu: mezitřída VD1

Do Brna jsem jela tentokrát se zvláštním mrazením v zádech. Nějak jsem cítila v kostech, že tohle nedopadne a Václavík se bude trošku mstít za Náměšť. Moje předtucha byla na místě.První si na nás vytáhl metr a měřil kohoutkovou výšku - tohle mu nevyšlo, potom počítal všechny zuby včetně mandlí - taky nic, kostra výborná, pohyb taky, tak si vymyslel slabší výživnou kondici a ťapkali jsme domů. No co, když mu to zvedlo sebevědomí....

 

SPECIÁLNÍ VÝSTAVA Klubu LHASA APSO ČR BRNO

24. října 2014

rozhodčí: Wendy Cain ( Anglie)

Rigoletto Dar Tibetu: mezitřída V2 Res. CAC

Na tuhle výstavu se mi moc nechtělo. Konala se v pátek a to činilo mně i Martinovi určité komplikace v práci. Nechala jsem tomu nakonec volný průběh a ono to vyšlo! Byl hezký slunečný den, a tak jsme vyrazili do Líšně.Na výstavu se sjelo spoustu chovatelů z Česka, Slovenska, Polska, Ruska.... V životě jsem tolik Lhasáčků neviděla pohromadě. Setkali jsme se tam s chovatelkou Rigolettka a Zarienka a dojemné bylo i setkání slovenské chovatelky s Hokyškem ( ukápla tam i slzička) Prostředí bylo úžasné a lidičky taky. Co mi ale trošku vadilo, tak kruh polepený izolepou. Rigolettko se na ni hned zpočátku přilepil a pak už nechtěl jít. Přiznám se, že jsem to částečně zvorala i já. Přechytla jsem se a místo kondicionéru jsem nastříkala Ričiho olejem a když jsem ještě viděla s kým jdu do kruhu, přestala jsem bojovat. Ale i tak dobrý.

 

EVROPSKÁ VÝSTAVA psů Brno

26. října 2014

rozhodčí: Jelínková

Rigoletto Dar Tibetu: mezitřída VD 3

Hoky Gema Roses: třída vítězů V bez titulu

Evropu jsem si nechtěla nechat ujít. Oba pejsky jsem se snažila na ni důkladně připravit a jejich srsti jsem věnovala maximální úsilí. Vyjeli jsme o trošku dřív, protože jsme čekali nával vystavovatelů. Výstava byla ale perfektně zorganizovaná a my se bez problémů dostali do areálu výstavyště.Opět jsem ale měla smůlu. Když jsem se snažila Ričiho v kruhu rozběhat , čapnul si a totálně si znečistil chlupy na zadečku. Nikdy nepodléhám panice a Martin také pohotově zasáhnul. Jelikož dostat se s ním na toaletu jsme neměli šanci, vyběhla jsem s ním ven na trávník a lahví na vodu pro pejsky s pomocí plíny a vydatné asistence Martina jsem se snažila chlupy kolem prdelky očistit. Zbytek jsem dorazila pudrem a vhčenými voňavými ubrousky, takže ikdyž bylo před námi jen šest pejsků , nebylo nic poznat. Rigolettko se tentokrát předvedl v kruhu v celé své kráse, paní rozhodčí obdivovala jeho zuby i postavičku, ale měla malé výhrady k srsti. Známka VD mě proto šokovala. Hoky taky běžel jako opravdový šapion. To, že nebyl poslední mě potěšilo a v jeho sedmi letech výborný výsledek.