Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy v roce 2012

8. leden Hanácká národní výstava Olomouc v Brně

rozhodčí: Řehánek

Zarien V2 Res CAC

Hoky V3 (Hoky se rozčiluje a nechce zvednout ocásek, škoda, rozhodčímu se líbil)

 

4. a 5. únor DUO CACIB mezinárodní výstava v Brně

4.února

rozhodčí: Jílková Zdenka

Zarien V3 ( ve třídě vítězů je konkurence veliká a paní rozkodčí se víc líbili drobní pejsci. Zarienek je přece jen kus chlapa.Vyvolal obdiv bohatou , kvalitní srstí, prý až na tři lhasáky - já jsem spokojená)

ZZ Lady V3 ( také třída otevřená byla pro nás dost těžká, ale Ladynka zabojovala a předvedla se v celé své kráse. Svou srstí a velikostí se nedala zapřít jako ségra Zariena, ale hodnocení super!)

5. února

rozhodčí:Ovesná Božena (postrach všech chovatelů)

Hoky V3 (ve třídě vítězů nebyl žádný český pejsek a Hoky, u kterého člověk nikdy neví, co v kruhu vyvede, mi udělal radost a konečně po delší době ukázal že je krásný pejsek. Opět paní rozhodčí nechápala, jak může mít černý pejsek tak bohatou a kvalitní srst i posudek byl super, ale byli hezčí...)

Lady VD3 ( ve třídě otevřené Ladynka stávkovala a vyletěly jsme oprávněně. Na stole tancovala jako zajíc a paní rozhodčí odmítala ukázat své rozkošné zoubky. Když jsem viděla jak paní Ovesná od ní dvakrát odkočila se strachem že ji pokouše,měla jsem co dělat abych nevybuchla smíchy. No jo Lady,příště se musíš naučit kousat a poletíme rychlejc! Za VD jsem slušně poděkovala a důstojně jsme odkráčely z kruhu)

 

17. březen Krajská výstava Vyškov

rozhodčí: Zdenka Jílková

Hoky V1, VT, KV (Hokyškovi se na krajských výstavách daří stejně jako Zarienkovi. Vždy si odnese krajského vítěze. Ve třídě vítězů opět dokázal, jak je krásný a elegantní pejsek a že titul si opravdu zaslouží.)

Lady V1, VT, KV ( U Ladynky jsem nenechla nic náhodě. S její hustou a dlouhou srstí jsem se trápila dva dny a byla opravdu nádherná. Také předvedení, u kterého Ladynka občas zlobí, bylo bez chybičky. Paní rozhodčí byla spokojená a my taky)

Hoky i Lady tímto splnili podmínky pro udělení titulu
Šampion klubu Lhasa apso ČR

 12. květen Klubová výstava Lhasa Apso Hlučín

rozhodčí: Leoš Jančík

Zarien res. CAC (na tuto výstavu jsem se moc těšila. Jednak proto, že jsem si jela pro dva krásné poháry za šampina klubu a také jsem potřebovala vysadit. Rozhodla jsem se, že vystavím Zarienka v šampionech.Počasí bylo strašný. Od jezera foukal silný vítr a pršelo, ale na vychlámané náladě mi to neubralo.Setkala jsem se tam s príma lidičkama, kteří mě šokovali výbavičkou pro Davídka. Tohle jsem jsem vážně nečekala a ještě jednou všem moc děkuji. Davídkovi vše padlo a je fešák.Jinak Zarienek se popral v kruhu se svým známým rivalem a nakonec byl ofous poražen. Ale byla legrace a dokonce i Martin si výstavu přes nepřízeň počasí užíval.)

9.červen Oblastní výstava psů Náměšť na Hané

rozhodčí: Josef Němec

Hoky V1, VT. OV (tato výstava se konala v zámecké zahradě a přihlášeno bylo přes 500 pejsků především loveckých plemen.Jelikož Náměšť je od nás kousek, byl by hřích si nechat ujít zvěřinový guláš nebo vynikající srnčí řízeček... Prostě  výstavu jsme si jeli užít. Počasí bylo příšerný, ráno se zatáhlo a spustil se nepřetržitý liják. Vystavovatelé se se svými pejsky krčili pod stromy a tiše nám záviděli náš nový přístřešek. Před námi bylo asi 50 pejsků, tak jsme mohli v klidu sledovat dění v kruhu a ohromně jsme se bavili. Pan Němec zoufalým pohledem sledoval kdo se v kruhu zase objeví a někteří vystavovatelé ho přiváděli k šílenství. To co jsem viděla tady,se asi už nikde opakovat nebude! Vystavovalo se v gumákách, pláštěnkách a dokonce i s flexi vodítkem, někteří psi si dělali co chtěli a když naběhl do kruhu důchodce s hůlkou, který nemohl dohnat svého ohaře, dusila jsem se smíchy. Hokyho jsem vystavila ve třídě vítězů a než se dostal na řadu, byl kruh pořádně rozčvachtaný a blatíčko stříkalo na všechny strany. Našim pejskům tento terén nevadí a naštěstí na chvilku přestalo pršet. Z Hokyho sice udělali fenku, což pana rozhodčího ohromně pobavilo a hlasitě oznamoval přihlížejícím že tahle fenka má kulky! Také s předvedením jsme sklidili ovace - tohle nikdo nečekal, chlupin a jak si vesele ťapká v blatíčku! Mokří, špinaví, ale spokojení jsme se vraceli pozdě odpoledne domů. Bylo to fajn)

24.červen Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno

rozhodčí: Guniš Miroslav SK

Zarien třída vítězů V2 ( s tímto oceněním jsem spokojená. Se Zarienkem jsem nejela vyhrát protože vím, že na drobounké pejsky z chovné stanice Chic Choix český pejsek svou stavbou těla nemá. Zarien je podsatně větší a chlupatější. Rozhodčímu se Zarienek líbil, ale pejsek paní Šmídové zvítězil oprávněně)

Lady třída otevřená V1 CAC ( Ladynka si tímto oceněním doslova  vybojovala titul ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY a důstojně se rozloučila se svou výstavní kariérou. Teď se se svou mladou rodinkou stěhuje na baráček s velkou zahradou, kde si bude užívat svůj šťastný psí život a věnovat se své nejmilejší činnosti a to je hlídání domečku, malého Davídka a honění kočiček po zahradě.Tak ještě jednou gratuluji Ladynko, získala sis sympatie přísného pana rozhodčího a i to se hodnotí)

30.září Moravskoslezská národní výstava psů

rozhodčí: Guniš Miroslav SK

Hoky třída vítězů V1 CAC Národní vítěz ( tentokrát jsem vážně nejela sbírat body a někteří chovatelé si ze mně dokonce dělali lagraci. Jela jsem si hlavně odpočinout a aspoň na jeden den vypnout mozek. Tento pan rozhodčí má navíc zvláštní způsob posuzování a není příliš oblíbený, ale mně to nevadí. Trochu jsem se bála, jak bude na něj Hoky reagovat, ale dopadli jsme na jedničku. Pan rozhodčí hodnotil Hokyška jako standartního pejska s výborným vypracovaným osvalením)