Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstavy v roce 2013

 

 

 

Mezinárodní výstava Brno DUO CACIB 2. a 3. 2. 2013

2.2. 2013

rozhodčí: Radvánsky Katalin

třída vítězů: HOKY Gema-Roses V3

První den jsem do třídy vítězů postavila Hokyho. Řádně jsme se připravili a dokonce i Hoky se na příjemnou změnu těšil. Soupeři byli z vyhlášených chovných stanic, takže jsme oba věděli, že je to předem prohraný boj. Ale Hoky se vybičoval a nic jsme oběma pejskům nechtěli dát jen tak. Známka výborný je úžasná, protože rozhodčí byla neúprosná a horšími známkami nešetřila.

 

 

 

3.2. 2013

rozhodčí: Sok Damir

třída vítězů: ZARIEN Dar Tibetu V2 Res CAC

U Zarienka jsem dlouho přemýšlela jestli se s ním mám ještě na výstavách o něco pokoušet. Je to větší pejsek a poslední dobou se začínají preferovat spíš pejsci drobného vzrůstu. Ale i Zarienka výstavy baví, tak proč mu to odpírat. V neděli nám změnili rozhodčího a šoupli před nás asi čtyřicet anglických buldočků.Zarien byl z nich dost nervózní a tahle roztomilá prasátka se mu ani trochu nelíbila. Pan rozhodčí byl příjemný pán,se kterým jsem si padla do noty a Zarienek patrně taky,protože i přes narážku, že pejsek asi víc papá, jsme dostali tuhle úžasnou známku. Takže ostudu jsme neudělali a já jsem spokojená.

 

Klubová výstava Ostrava

13.4.2013

rozhodčí: José Ziljman

třída otevřená: ZARIEN VD

třída vítězů: HOKY Res CAC

Klubovky jsou pro nás vždy příjemným zpestřením. Sejdou se tam príma lidičky, atmosféra je uvolněná, prostě legrace. Tentokrát jsem vystavovala oba pejsky. S Martinem jsme vyjeli před sedmou hodinou a brebentili o všem možném. Najednou se zeťáček zeptal:"Mamino a co je to vlastně v Brně za výstavu?" Vypleštila jsem oči a zjistila jsem, že jsme před Vyškovem. " Jéžiši, výstava je v Ostravě!" vybuchla jsem smíchy a Martin zezelenal. Co teď,přece to nevzdáme! Blížila se osmá hodina a my to riskli.Naštěstí pořadatelé nezvládali nápor vystavovatelů a to nám nahrálo. Rozhodčí byla přísná,ale férová. Zarienek dostal své první VD za nadváhu a Hokyška porazil multišampion z Polska. Taky jsem se tam setkala s chovatelkou našeho Hokyho, ale došlo mi to až po výstavě.

 

Národní výstava psů Ostrava

 

 14.4.2013

rozhodčí: Kubeš Robert

třída vítězů: HOKY V1 CAC

V neděli jsme jeli na národní výstavu psů a opět do Ostravy. Tentokrát jsme nejeli přes Brno, ale přímo, chi! Vystavila jsem si jen Hokyho a Zarienek s námi jel fandit. Tentokrát byla výstava únavná. Před námi se vystavovalo asi padesát pejsků a kolem poledne začali být oba nervózní. Nelíbily se jim davy diváků a blesky fotoaparátů, ale statečně pózovali. Hoky se nakonec vybičoval a předvedení, až na pár maličkých chybiček,proběhlo důstojně. Pan rozhodčí byl nesmírně tolerantní a naoko přehlédl i Hokyho nelibé vrčení při posuzování čumáčku, očí i zubů. Jen já se trochu orosila....

 

INTERCANIS  Mezinárodní výstava psů BRNO

30.6.2013

rozhodčí: Skok Damir CRO

třída vítězů: HOKY V1, CAC, res. CACIB

Tuhle výstavu jsem dlouho zvažovala. Hoky totiž dostal od Zarienka nakládačku a nedopadlo to zrovna nejlíp. Šrám na zádech se mu zanítil a vyžádal si zásah veterináře. Výstavu v Náměšti na Hané jsme museli vzdát, ale mezinárodku jsem riskla. Před námi bylo víc jak padesát pejsků a rozhodčí byl přísný. Známkou VD nešetřil a dokonce jednu mladou chovatelku vyhodil z kruhu za to, že pleskla po zádech svýho psa. Snad už byl pan rozhodčí příliš unavený, prozože asi dvaceticentimetrovou ránu na zádech Hokyho neobjevil a já jsem s výsledkem moc spokojená. Touto známkou Hoky totiž získal nový titul

Český Grand šampion

 

Moravskoslezská národní výstava psů Brno

8.9.2013

rozhodčí : Naďa Klírová

třída vitězů : ZARIEN V1 CAC, CAC ČMKU, Národní vítěz

Byl krásný nedělní den a já s Martinem a svými miláčky vyrazila do Brna. Zarienek vypadal úžasně a já se těšila. Šok jsem zažila až před pavilonem, když jsem zjistila, že jsem nechala doma kosmetický kufřík. Tak a teď nemám ani výstavní vodítko, hřeben, kartáč...co teď? Nejsem zmatkař, poslala jsem Martina s pejsky ke kruhu a vyrazila ke stánkům. Okamžitě jsem přiznala barvu a strhla se vlna siolidarity. Stánkaři mi sami nosili vše, co jsem nutně potřebovala a ještě mě poplivali pro štěstí. Něco tak úžasnýho jsem nikdy nezažila... Najednou jsem měla základní výbavu pro lhasáka a teď, děj se vůle Aláhova. Přihlášeni byli jen tři pejsci, ale nakonec tam byli jen dva, já a profichovatelka s fenkou. Rozhodčí byla skvělá, Zarienek se jí líbil a dost váhala, komu vlastně má dát BOBa. Nakonec ho dostala fenka, protože se ještě vyvíjí. Já jsem spokojená, protože tenhle výsledek jsem vážně nečekala a ještě jednou děkuji všem lidičkám, kteří se snažili nám pomoct.